fbpx

Kredyt firmowy

Kredyt dla firmy to specjalny rodzaj kredytu, który jest przeznaczony wyłącznie na finansowanie działalności przedsiębiorstwa. Na rynku istnieje kilka form kredytu dla firm, uwzględniających cel, na jaki będą wydatkowane pożyczone pieniądze. Wyróżniamy m.in. kredyty obrotowe przeznaczone na bieżącą działalność firmy lub kredyty zaciągane na potrzeby finansowania inwestycji, np. zakup nowego samochodu. Z uwagi na dużą liczbę różnych ofert bankowych obecnych na rynku, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnych doradców. Pomagamy naszym klientom w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania kredytowego. Skontaktuj się z nami już teraz

Zadzwoń 512 512 001, 512 512 002

Kredyt dla firm – jakie są warunki jego uzyskania?

Podobnie jak w przypadku pozostałych kredytów, podstawowym warunkiem uzyskania kredytu przez firmę jest wykazanie udokumentowanej zdolności kredytowej przez przedsiębiorcę. Jeśli stara się on o kredyt inwestycyjny, konieczne będzie przedstawienie dokumentów potwierdzających efektywność ekonomiczną  i argumentację przemawiającą za przeprowadzeniem inwestycji. Częstym wymaganiem jest również przygotowanie i złożenie biznesplanu. Zdolność kredytów przedsiębiorcy jest badana w oparciu o ilość i wysokość pozostałych zobowiązań firmy.

Kolejnym elementem weryfikowanym przez bank, jest historia kredytowa przedsiębiorcy. Niejednokrotnie jest ona dla niego bardzo dużym wsparciem. Regularne spłacanie poprzednich kredytów działa na korzyść kredytobiorcy. 

Bardzo często banki wymagają od przedsiębiorców prowadzenia działalności gospodarczej przez określony czas. Wymogi okresu prowadzenia działalności bywają różne, od 3 miesięcy do 2 lat.

W przypadku prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej, komplet dokumentów nie jest obszerny. Niezbędne będą:

  • dowód osobisty kredytobiorcy,
  • dokumenty założycielskie,
  • ostania deklaracja PIT 36/36L,
  • dowód opłacenia podatku,
  • podsumowanie książki przychodów i rozchodów,
  • prognozy finansowe na okres kredytowania.

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania: